ENFP ها در چه شرایطی انرژی خود را از دست می دهند؟

اگر ENFP ها را مجبور کنید که از یک برنامه زمانبندی سخت و دقیق تبعیت کنند، در واقع باعث شده‌اید که سریعاً انرژیشان را از دست بدهند. دیوانه‌کننده‌ترین کار برای یک ENFP آن است که یک برنامه زمانی روزمره را که شخص دیگری برای آنها طراحی کرده است دنبال کنند. آنها از آزادی لذت می‌برند و دوست دارند بتوانند چیزهای جدید را به سبک و سیاق خودشان کشف کنند. اگر در یک مراسم اجتماعی شرکت می‌کنند دوست دارند آنقدر قدرت انتخاب داشته باشند که به راحتی به یک تفریح جذاب‌تر بپردازند. اگر کاری که یک ENFP انجام می‌دهد به اندازه کافی برای او جذاب و مفرّح نباشد، سریعاً از آن فرار خواهد کرد. آنها از موضوعات کسل‌کننده بیزارند و می‌خواهند هر زمان که بتوانند به کارهای اجتماعی بپردازند و یا در خانه بمانند و کتاب دلخواه خود را بخوانند.

مورد دیگری که باعث تحلیل‌رفتن انرژی ENFP ها می‌شود این است که در کنار افرادی قرار بگیرند که هیچ وابستگی و تعلق‌خاطر عاطفی به آنها نداشته باشند. همچنین منفی‌گرایی بیش‌ازحد نیز برای روحیه ENFP ها نوعی آفت به حساب می‌آید. آنها دوست دارند در کنار کسانی باشند که همیشه نیمه پر لیوان را می‌بینند و نسبت به مسائل مثبت‌اندیش هستند و دائماً شکایت نمی‌کنند. ENFP ها نیز همانند هر تیپ دیگری گاهی‌اوقات نیاز به خلوت دارند و اگر کس دیگری این کار را انجام دهد به خوبی او را درک خواهند کرد، اما زمانیکه یک فرد بیش‌ازحد خود را بیچاره و درمانده نشان دهد باعث تحلیل انرژی وی خواهد شد. ENFP ها از شنیدن دروغ و یا رودست‌خوردن به شدت بیزارند و این کار می‌توانند باعث ناراحتی سریع آنان شود. آنها از کنار دیگران بودن لذت برده و برای شارژکردن خود به دوستانشان نیازمندند. تنهاماندن برای یک زمان طولانی می‌تواند باعث تخلیه کامل انرژی یک ENFP شود. آنها در واقع نیازمند ترکیبی مناسب از اوقات تنهایی و اوقات با دیگران بودن دارند.

مجتبی کریمی، دپارتمان MBTI خانه توانگری

منبع: Personality Growth

 

اشتراک گذاری

WhatsApp
Telegram

دیدگاه (8)

 • محسن امين پاسخ

  دقیق؛ این کامنت یک ENFP است!

  مارس 5, 2016 در 4:48 ب.ظ
 • یک ENFP پاسخ

  کاملا درست و به جا بود و مثلا کنکور یکی از موانع جلوگیری از آزادی، الان مجبورم کل کتابامو تا دو ماه دیگه تموم کنم ! و با اینکه ترجیحم به انجام کارای دیگست
  قسمت بودن با آدم های مثبت نگر هم دقیقا درست بود، جوری که من هرجوری شده همیشه سعی می کنم باهاشون برخورد خاصی نداشته باشم !یکی از دوستان نزدیکم عادت داشت صبح با جمله تف تو این زندگی بیدار میشد که من بهش گفتم باید بین من و جمله یکی روانتخاب کنه!فعلا که انتخابش من بودم :)

  مارس 5, 2016 در 5:59 ب.ظ
 • فاطمه نوروزی پاسخ

  یعنی من همینم همین.عالی بود

  مارس 5, 2016 در 11:11 ب.ظ
 • آرام فتاحي پاسخ

  من تازه با سایت آشنا شدم

  مارس 6, 2016 در 10:43 ق.ظ
 • آرام فتاحي پاسخ

  هنوز چیز زیادی راجع به mbti نمیدونم ولی تستهایی که زدمENTJ هستم

  مارس 6, 2016 در 10:45 ق.ظ
  • مجتبی کریمی پاسخ

   دوست عزیز
   تست های زیادی در مورد MBTI وجود دارند. اما اکثر آنها از validity و اعتبار درستی برخوردار نبوده و منطبق با آزمون استاندارد CPP نیستند. ما به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا از سامانه آزمون ما استفاده کنید که البته الان در حال به روزرسانی است. بعد از آن با استفاده از این سایت دانشتون رو ارتقا بدید.
   علاوه بر اینها ما در کنار شما هستیم تا سوالاتتون رو برطرف کنیم.
   موفق باشید.

   مارس 6, 2016 در 10:52 ق.ظ
 • فاطمه پاسخ

  سلام
  چرا سامانه آرمون کار نمی کنه؟! من تازه با سایتون آشنا شدم اما خبری از سامانه آزمون نیست !!!

  جولای 9, 2016 در 8:34 ب.ظ
  • دپارتمان MBTI پاسخ

   سلام دوست عزیز
   ما در حال آماده سازی نسخه ۲۰۱۶ آزمون هستیم. لطفا شکیبا باشید

   جولای 12, 2016 در 9:05 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط