ESTJ – فقط انجام بده، حالا!

ESTJ – فقط انجام بده، حالا!

مقاله زیر را خانم نیک صور ، عضو دپارتمان MBTI و کارشناس ارشد روانشناسی ترجمه کرده اند.

مثل تیپ ENTJ، ESTJ ها نیز با تفکر برونگرایانه ( کارکرد اول ) برانگیخته می شوند تا طرح هایشان را سریعا به صورت اجرایی در آورده و تکمیل کنند. اغلب از شغل هایی لذت می برند که آنها را در مدیریت موثر و کارآمد افراد، جزئیات، سیستم ها،  و سازمان ها درگیر کنند. آنها مورخان ذاتی هستند درباره آنچه که در گذشته عملی بوده یا نه ( آنها به تجربه ی افراد در گذشته پایبند هستند) و آینده ای  را پیش می برند که اشتباهات گذشته در آن  تکرار نمی شود( در آینده آن اشتباهات را تکرار نمی کنند). زمانی که s و t با هم در تیپ شخصیتی باشند، این تیپ روی خط مشی ها تمرکز می کند و روی آنها دقیق می شود،  بنابراین شغل هایی را انتخاب می کنند که آنها را با اطلاعات و جزئیات و ریاضیات( اعداد و ارقام) و علم و سیستم های کار آمد درگیر کنند. شغل هایی که برای  این تیپ شخصیتی جالب هستند شامل: منابع انسانی ( مدیریت، جذب نیرو و استخدام، شغل هایی که مقررات و نظم و ترتیب داشاته باشد و آهایی که نیاز به نیروی حافظه دارند)، مجری قانون، کار در پایگاه علمی آموزش عالی، مدیریت آموزش عالی، مدیریت کسب و کار، روانشناسی سازمانی، مدیریت غیر دولتی، گوینده اخبار، مدیر مدرسه، سیاست مدار، مدیریت بهداشت و درمان، راهنمای خدمات به مشتریان، بهبود فرآیند تیمی، دادستان، مسئول رسیدگی به جرم های FBI.

bbm01

از کسانی که ترجیح ESTJ  را دارند بپرسید که چه شغل های دیگری برای آنها جذاب است. اضافه کردن هر چه بیشتر مشاغل به این لیست بهتر است و در صورت تمایل می توانید آنچه را که در حال حاضر در بخش بالایی نوشته ایم تکرار کنید تا به صحت و سقم این مشاغل صحه بگذاریم. ما به دنبال جامع ترین فهرست ممکن هستیم که تیپ های دیگر کاملا درک کنند که شما چه شغل هایی را به طور طبیعی ترجیح می دهید.

دپارتمان MBTI

خانه توانگری طوبی با ارائه خدمات توسعه و تعالی منابع انسانی با مدیریت دکتر علیرضا شیری مربی بین المللی mbti با مدرک از CPP میباشد که سالهاست در زمینه خدمات تخصصی این ابزار در ایران به شرکتها و مدیران زحمتکش کشور ، به خدمت مشغولند. شما با تماس به ۰۲۱۲۲۷۸۱۳۲۴ میتوانید اطلاعات زیادی در این باره کسب کنید

More Posts - Website

Follow Me:
Google Plus

1 پاسخ

دیدگاه خود را ارسال کنید

به گفتگو درباره این پست بپردازید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *