intj-cloud-farsi

INTJ ها با داشتن کارکرد غالب شهودی درونریزی‌شده بعضی‌اوقات می‌توانند همکاران یا دوستان خود را شگفت‌زده کنند. آنان به خوبی می‌توانند مسیری که بخش یا سازمانشان قرار است طی کند را پیش‌بینی کنند. هر چند ممکن است دیگران بگویند که این پیش‌بینی تنها جرقه‌ای از افکار بوده است اما این تصمیم از نظر INTJها به درستی عمل خواهد کرد زیرا آنها عادت دارند پیش از آنکه حرفی از دهانشان بیرون بیاید در مورد آن به خوبی و با دقت فکر کنند. آنان از تجزیه و تحلیل سیستم‌ها و طراحی روش‌های خلاقانه برای برطرف‌کردن مشکلات انگیزه و انرژی می‌گیرند و به مشاغلی جذب می‌شوند که به آنها اجازه دهد برای مسائل مختلف راه‌حل ارائه دهند و سپس آن راه‌حل را بلافاصله عملی کنند. به محض اینکه راه‌حل آنها پیاده‌سازی شد، به دنبال مسأله دیگری برای حل‌کردن می‌گردند و پیاده‌سازی بلندمدت را به همکاران خود که دارای ترجیح منطقی (S) هستند می‌سپارند.

مشاغلی که از نظر INTJ ها جالب است عبارتند از:

 • INTJمدیریت مؤسسات غیر دولتی (NGO)
 • مدیریت هتل
 • مورخ
 • نویسنده
 • مشاور
 • کارگردان سینما
 • کارآفرین
 • معلم
 • گرافیست
 • و متخصص منابع انسانی

اگر شما هم یک INTJ هستید نظرات خود را در مورد خصوصیات خاص خود به صورت Comment برای ما بگذارید و یا در تلگرام پیامتان را به @karimimojtaba بفرستید تا با نام خودتان در کانال و وب‌سایت IranMBTI منتشر شود.

اگر هنوز تیپ شخصیتی خود را نمی دانید این کار را به ما بسپارید. با ما در سامانه آزمون MBTI همراه شده و تجربه شیرینی را به دست آورید.
7 پاسخ
 1. همینطوری!
  همینطوری! گفته:

  والا من یه سه یا ۴ باری این تستو دادم و شدم همین تیپ شخصیتی ولی یه دونه از این مشاغلی که گذاشتین برای من حتی جالب هم تلقی نمیشه!

  پاسخ
  • یارو
   یارو گفته:

   بیخیال مهم نیست. ارزش هاتو پیدا کن و توی اونها غرق شو. برای من عدالت ( قرار گرفتن همه در بهترین سطح) و نوآوری(افزایش سطح زندگی مردم و راحت تر کردن زندگی) هست. همچنین از خدا کمک بخوا.

   پاسخ
 2. على
  على گفته:

  من از بچگیم پر از ایده براى حل تمام مشکلات بودم و همیشه برام سوال بود که چرا این همه راه حل واسه ١ سوال طراحى می کنم!
  و همیشه در حال یادگیریم!
  و تو این مدت که با ام بى تى اى اشنا شدم فهمیدم من از بهترین طرز فکر ها و شخصیت ها دارم استفاده می کنم
  و به Intj بودنم افتخار می کنم!

  پاسخ
 3. Hadiiii
  Hadiiii گفته:

  من میدانم چون ما با معمولا با ni. تصمیم می گیربم در نتیجه قابل پیش بینی نیستیم پس #intj ها در این خصوصیت باهم مشترک و متفاوت اند متفاوت به خاطر اینکه هر #intj راه حل خاص شهودی خودش را دارد خصوصیت خاص و مشترک من ! من به هر حال من یک #intj تمام عیارم که البته از کودکی در فانکشن دوم خودم علاوه بر fe روی fi خودم هم کار کرده ام

  پاسخ
 4. کاربر
  کاربر گفته:

  سلام من هم خردادیم هم intj برای همین از کارای جذاب و غیر دولتی و مربوط به تکنولوژی و صنعت. خیلی علاقه دارم و بیشتر اینا که گفتین برام جذاب نبود! الانم رشتم تجربیه و واقعا موندم باید چی انتخاب کنم ک نصفه نیمه رهاش نکنم!! چون به هیچ وجه من الوجوه نمیتونم خودمو با کاری که برام جذاب نباشه وفق بدم و سرگرم کنم! لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
 5. یه intj
  یه intj گفته:

  سلام من از intj بودن خودم خستم
  من با این که تمام مسائل و شرایط اطراف خودمو درست تحلیل و نقد میکنم اما برای بقیه مورد ازارو اذیته و این منو اذیت کرده
  دوس داشتم همچین هوش و ادم فکری نبودم امایه ادم خوشگذرونو شادو با روابط قوی بودم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *