در میان تیپ‌های شخصیتی، چه تیپی بیش از همه به دنبال رفع مشکلات است؟

intj-cloud-farsi

INTJ ها با داشتن کارکرد غالب شهودی درونریزی‌شده بعضی‌اوقات می‌توانند همکاران یا دوستان خود را شگفت‌زده کنند. آنان به خوبی می‌توانند مسیری که بخش یا سازمانشان قرار است طی کند را پیش‌بینی کنند. هر چند ممکن است دیگران بگویند که این پیش‌بینی تنها جرقه‌ای از افکار بوده است اما این تصمیم از نظر INTJها به درستی عمل خواهد کرد زیرا آنها عادت دارند پیش از آنکه حرفی از دهانشان بیرون بیاید در مورد آن به خوبی و با دقت فکر کنند. آنان از تجزیه و تحلیل سیستم‌ها و طراحی روش‌های خلاقانه برای برطرف‌کردن مشکلات انگیزه و انرژی می‌گیرند و به مشاغلی جذب می‌شوند که به آنها اجازه دهد برای مسائل مختلف راه‌حل ارائه دهند و سپس آن راه‌حل را بلافاصله عملی کنند. به محض اینکه راه‌حل آنها پیاده‌سازی شد، به دنبال مسأله دیگری برای حل‌کردن می‌گردند و پیاده‌سازی بلندمدت را به همکاران خود که دارای ترجیح منطقی (S) هستند می‌سپارند.

مشاغلی که از نظر INTJ ها جالب است عبارتند از:

 • INTJمدیریت مؤسسات غیر دولتی (NGO)
 • مدیریت هتل
 • مورخ
 • نویسنده
 • مشاور
 • کارگردان سینما
 • کارآفرین
 • معلم
 • گرافیست
 • و متخصص منابع انسانی

اگر شما هم یک INTJ هستید نظرات خود را در مورد خصوصیات خاص خود به صورت Comment برای ما بگذارید و یا در تلگرام پیامتان را به @karimimojtaba بفرستید تا با نام خودتان در کانال و وب‌سایت IranMBTI منتشر شود.

اگر هنوز تیپ شخصیتی خود را نمی دانید این کار را به ما بسپارید. با ما در سامانه آزمون MBTI همراه شده و تجربه شیرینی را به دست آورید.

دپارتمان MBTI

خانه توانگری طوبی با ارائه خدمات توسعه و تعالی منابع انسانی با مدیریت دکتر علیرضا شیری مربی بین المللی mbti با مدرک از CPP میباشد که سالهاست در زمینه خدمات تخصصی این ابزار در ایران به شرکتها و مدیران زحمتکش کشور ، به خدمت مشغولند. شما با تماس به ۰۲۱۲۲۷۸۱۳۲۴ میتوانید اطلاعات زیادی در این باره کسب کنید

More Posts - Website

Follow Me:
Google Plus

4 پاسخ ها
 1. همینطوری!
  همینطوری! says:

  والا من یه سه یا ۴ باری این تستو دادم و شدم همین تیپ شخصیتی ولی یه دونه از این مشاغلی که گذاشتین برای من حتی جالب هم تلقی نمیشه!

  پاسخ
 2. على
  على says:

  من از بچگیم پر از ایده براى حل تمام مشکلات بودم و همیشه برام سوال بود که چرا این همه راه حل واسه ١ سوال طراحى می کنم!
  و همیشه در حال یادگیریم!
  و تو این مدت که با ام بى تى اى اشنا شدم فهمیدم من از بهترین طرز فکر ها و شخصیت ها دارم استفاده می کنم
  و به Intj بودنم افتخار می کنم!

  پاسخ
 3. Hadiiii
  Hadiiii says:

  من میدانم چون ما با معمولا با ni. تصمیم می گیربم در نتیجه قابل پیش بینی نیستیم پس #intj ها در این خصوصیت باهم مشترک و متفاوت اند متفاوت به خاطر اینکه هر #intj راه حل خاص شهودی خودش را دارد خصوصیت خاص و مشترک من ! من به هر حال من یک #intj تمام عیارم که البته از کودکی در فانکشن دوم خودم علاوه بر fe روی fi خودم هم کار کرده ام

  پاسخ

دیدگاه خود را ارسال کنید

به گفتگو درباره این پست بپردازید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *