تیپ شخصیتی ESTP

ESTP ها (استدلالگران)

estp-2ESTP ها یا استدلالگران (Promoter) فراوانی در جامعه وجود دارند – شاید ده درصد جامعه و یا بیشتر. در یک کلام، آنان زنان و مردان اهل عملند. وقتی از یک استدلالگر حرف می زنیم، مطمئن باشید که اتفاقی در حال رخ دادن است: چراغ ها روشن شده، موسیقی ها نواخته شده و بازی ها شروع خواهند شد. یک استدلالگر که انسانی زیرک و پر از شور و انرژیست، با یک جلوه در خور تماشا زندگی می کند تا حدی که اکثر اتفاقات روزمره و روتین زندگی را تبدیل به یک چیز هیجان انگیز خواهد کرد. آنها وقت خود را زیاد صرف رویدادهای تکراری نمی کنند. استدلالگران در کار و بازی، همیشه فعالیت ها و چالش های جدیدی را طلب می کنند. آنقدر شجاع، بی باک و خوشبین هستند که موانع را به راحتی از راه خود بر می دارند و برای رسیدن به اهداف خود دست به خطرهای بزرگی می زنند و از دید دیگران همیشه در حال راه رفتن بر لبه تیغ هستند. به همین دلیل، آنها مدیران و مذاکره کنندگانی هستند که مناسب موقعیت های پرخطر بوده و می توانند کارآفرینانی برجسته باشند. آنها می توانند چندین معامله و پیشنهاد را در دست داشته باشند و با یک حرکت جهشی سازمانی را به راه بیاندازند بگونه ای که دیگر تیپ ها قادر به انجامش نیستند.

ESTP ها اشتهای سیری ناپذیری برای چیزهای بهتر در زندگی دارند، بهترین غذاها و نوشیدنی ها را می خورند، ماشین های گرانقیمت سوار می شوند و لباس های مد روز به تن می کنند. آنها در حلقه های اجتماعی افرادی به شدت پیچیده هستند، خیلی چیزها را می دانند، افراد را با نام کوچک به خاطر می سپارند و می دانند چه چیز را چه موقع بگویند تا بتوانند بیشترین منفعت را از افراد ببرند.

estp-1ESTP ها افرادی جذاب، بی پروا و محبوب بوده و دوستان و سرمایه گذاران را با منبع بی پایانی از داستانها و لطیفه ها خوشحال
می کنند. در عین حال، این افراد گاهی اوقات برای دیگران مرموز به نظر می رسند. در عین اینکه استدلالگران در لحظه زندگی می کنند و به صورت غیر منتظره به تمام روابطشان انرژی و هیجان می دهند، اما به ندرت پیش می آید که اجازه دهند کسی به آنها خیلی نزدیک شود. آنها معمولا صبر و بردباری کمی برای تعهد و مسئولیت پذیری دارند و درست وقتی که انتظار می رود پای تعهدشان بایستند ناگهان صحنه را ترک می کنند. ESTP ها قوانین را به خوبی می دانند: «کسی که می خواهد سریعتر از همه سفر کند، باید تنها باشد.»

احتمال اینکه آنان برای مدتی طولانی تنها باشند بسیار کم است، تا حدی که شجاعت و حس ماجراجویی آنها برای دیگر افراد بسیار جذاب به نظر می رسد.

منبع: http://www.keirsey.com/4temps/promoter.asp