سنتی ها (SJ)

مشرب SJ

صاحبان مشرب سنتی (Guardians) یا SJ ها از بنیان های هر جامعه ای به حساب می آیند، زیرا آنان هستند که مهمترین مؤسسات اجتماعی ما را نگاه داشته و به اقشار مختلف جامعه خدمت رسانی می کنند. سنتی ها استعداد خدادادی عجیبی در مدیریت کالاها و خدمات – از نظارت گرفته تا نگهداری و تأمین منابع – دارند و از تمام مهارت های خود به نحوی استفاده می کنند تا خانواده، مجامع، مدارس، کلیساها، بیمارستان ها و شرکت های تجاری بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه دهند.

تمام سنتی ها در خصوصیات زیر دارای اشتراک هستند:

  •  سنتی ها از اینکه در جامعه مفید واقع شده، سخت کار کنند و به آنان اتکا شود احساس غرور می کنند.
  •  سنتی ها دوستانی وفادار، والدینی مسئولیت پذیر و رهبرانی ثابت قدم هستند.
  •  سنتی ها معمولا افرادی وظیفه شناس، محتاط و متواضع بوده و توجه خاصی به آداب و رسوم و سنت ها دارند.
  •  سنتی ها شهروندانی هستند که: به مسئولین شهری اعتماد داشته، به گروه های اجتماعی می پیوندند، به دنبال امنیت بوده، به قدرشناسی ارج می نهند و در آرزوی تحقق یافتن عدالت می باشند.

سنتی ها اوقات بسیار خوشی را با دوستان خود می توانند داشته باشند، اما هنگامیکه حرف از وظایف و مسئولیت ها به میان می آید بسیار جدی می شوند. سنتی ها زمانی بیشترین احساس غرور را دارند که به آنها اعتماد و اتکا شود؛ اگر کاری باید انجام شود، می توانید به روی سنتی ها حساب مخصوصی باز کنید.
سنتی ها به قانون و رتبه نیز اعتقاد خاصی دارند و حتی گاهی اوقات نگران این موضوع می شوند که مبادا احترام به مسئولین فراموش شود، حتی اگر احساس عمیقی از حقیقت و یا عدم حقیقت وجود داشته باشد. شاید به همین دلیل باشد که سنتی ها به آداب و سنن احترام ویژه ای قائلند – آنان الگوهای آشنایی هستند که می توانند ثبات را به جوامع مدرن و رو به رشد ما وارد کنند.
سنتی ها که افرادی عملگرا و واقع بین هستند، به پیروی کردن از قوانین و همکاری با دیگران اعتقاد راسخ دارند. آنها با عجله کردن و سر هم آوردن کارها میانه خوبی ندارند؛ در عوض آهسته و پیوسته کارکردن روش سنتی هاست، زیرا وفادار بودن به کار در طولانی مدت، رعایت نظم و کارگروهی باعث به انجام رسیدن صحیح کارها می شود. سنتی ها وسواس عجیبی نسبت به زمانبندی داشته و نگاهی بسیار دقیق و باریک بین به انجام صحیح رویه ها دارند. نسبت به تغییر محتاط می باشند، حتی اگر این تغییر بتواند سلامت یک مؤسسه را فراهم آورد. به قول آنها، باید آهسته و پیوسته رفت و پیش از این که قدم از قدم برداشت خوب به دور و اطراف نگاه کرد.
سنتی های ۴۰ تا ۴۵ درصد جمعیت یک جامعه را تشکیل می دهند این خبر خوبیست، زیرا آنان تمام کارهایی که لازم الاجرا هستند را به طور کامل انجام می دهند اما در آخر از سوی دیگر افراد جامعه مورد ناسپاسی قرار می گیرند.

تیپ‌های مشرب SJ